W ramach promocji zdrowego stylu życia, przy współpracy ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Żninie trzeci rok organizowaliśmy tą imprezę w naszej szkole.

Hasłem przewodnim  tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia była DEPRESJA.

 

        Czy nie zdarza się tak, że każdy czasami ma gorszy nastrój. U niektórych zdarza się częściej, u innych rzadziej. Nie bądźmy wobec tego problemu obojętni.

W naszej szkole, młodzież z klasy I TŻIUG przygotowała gazetki tematyczne, z których wiele można było się dowiedzieć na temat depresji. Prócz tego podczas dużej przerwy na głównym holu przedstawiano prezentację multimedialną o tej tematyce, zachęcano do korzystania z wiedzy zawartej na stronie WHO (poniżej podajemy przydatne adresy ).

Ponadto w ramach realizacji projektu „ Czas na zdrowie ” , którego celem jest promowanie  zdrowego odżywiania również na głównym holu można było skosztować zdrowych surówek z regionalnych warzyw.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresjaInformacje związane z tą tematyką można zaleźć na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) www.who.int, Biura WHO w Polsce www.who.un.org.pl oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.
1. Kampania „Depresja – porozmawiajmy o niej” – założenia
2. „Depresja – czym jest ta choroba?” 
3. http://twarzedepresji.pl/o-depresji/
4. www.forumprzeciwdepresji.pl