17 stycznia 2023 roku w sali sportowej naszej szkoły  odbyły się   Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w piłce siatkowej chłopców. W mistrzostwach  brało udział 5 zespołów. Mecze rozegrane zostały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 21 pkt.  Turniej otworzył Łukasz Kwiatkowski kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Żninie  wraz z Leszkiem Kowalskim dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych w Żninie  i  Powiatowym Organizatorem Sportu Maciejem  Drzewieckim .

Reprezentacja naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna , wygrywając najpierw mecz w grupie z ZSE-H w Żninie    2 : 0  (  21 : 5,  21 : 7 ), następnie mecz półfinałowy z ZSN w Gąsawie  2 : 0  (  21 : 8, 21 : 5 ).

W finale spotkaliśmy się z I LO w Żninie , gdzie również wygraliśmy  2 : 0 ( 21 : 14, 21 : 7 ).

Na zakończenie rozgrywek zostały  wręczone  puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie.

,,Mechanik”  stanął na najwyższym podium w piłce siatkowej już po raz  trzeci w ostatnich czterech edycjach zawodów powiatowych.

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: ZST Żnin

II miejsce : I LO Żnin
III miejsce : ZSN Gąsawa
IV miejsce : ZSE-H Żnin
V miejsce : LO Barcin

 

ZST w Żninie  na zawodach reprezentowali: Jakub Kubiak, Hubert Kuc, Remigiusz Lisiecki, Hubert Dolata, Adam Boiński, Kornel Szypowski, Rafał Chyżewski, Kacper Miernik