1 maja 2016 z okazji upamiętnienia 500. rocznicy urodzin poety – punktualnie w południe – na balkonie pojawił się Klemens Janicki, w którego wcielił się Emanuel Jamróz, uczeń klasy I Technikum Mechanicznego oraz uczestnik Młodzieżowej Grupy Rekonstrukcyjnej. Janicjus przez 15 minut czytał swoje opus magna, czyli Elegię VII „O sobie samym do potomności”. Wraz z Klemensem Janickim tekst odczytała zgromadzona publiczność w organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną happeningu flash mob.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski