17 marca,  dzień św.Patryka, świętowaliśmy bez piwa, oczywiście, za to smacznie i przyjemnie. Na przerwach z głośników płynęły dźwięki tradycyjnych piosenek irlandzkich, a na gazetkach i ścianach pojawiły się dekoracje-zielone koniczynki oraz plakaty sporządzone przez uczniów. Od rana w szkole można było spotkać św. Patryka (brawo Michał;)), który pozdrawiał po irlandzku i opowiadał o swoich czynach. Kulminacja nastąpiła na długiej przerwie, kiedy to można było spróbować zielonych potraw przygotowanych przez dziewczyny z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Smakołyki cieszyły się ogromnym powodzeniem i szybko trafiały do żołądków łasuchów. Hitem okazał się zielono-pomarańczowo-biały placek o nazwie „Leśny mech”. Dziękujemy wszystkim tym, którzy założyli stroje w barwach flagi Irlandii.

Od 12.03 do 10.04.2020 zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski