2 grudnia 2015r. w sali gimnastycznej Gimnazjum numer 1 w Barcinie odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. Na parkiecie zaprezentowały się nam drużyny ze Żnina – ZSP Żnin , ZSE-H Żnin oraz zespół gospodyń I LO Barcin.
W spotkaniu z „Ekonomikiem” nasz zespół zagrał po raz pierwszy w tym składzie i uległ
minimalnie 23: 25, 23:25.
W drugim meczu, grając skutecznie, dysponując dobrą zagrywką ZSP Żnin rozgromił doświadczony zespół z Barcina, którego zawodniczki trenowały w MUKS Barcin.
Po bardzo zaciętych i emocjonujących trzech spotkaniach wyłoniono najlepsze – pierwsze miejsce wywalczyła nasza drużyna, która w bezpośrednich meczach okazała się lepsza od swoich rywalek stosunkiem punktów, tym samym wyprzedziła Barcinianki, trzecie miejsce zdobył ZSE-H w Żninie.

Wyniki :
ZSP “Mechanik” Żnin vs. I LO Barcin 2:0 (25:9; 25:16)
ZSP “Mechanik” Żnin vs. ZSE-H “Ekonom” Żnin 0:2 (23:25; 23:25)
ZSE-H “Ekonom” Żnin vs. I LO Barcin 0:2 (14:25; 18:25)

Siatkarki ZSP Żnin wystąpiły w składzie:
Karolina Napierała, Paulina Ryszkiewicz, Dominika Wicińska, Natalia Fojutowska,Małgorzata Turek, Paulina Kozłowska oraz Sylwia Furmaniak. Opiekun: Dariusz Berdysz.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski