Szkolnictwo zawodowe cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi, którzy planują swoją przyszłość. W ramach ogłoszonego przez MEN Roku Szkoły zawodowców zorganizowano konkurs mający na celu upowszechnienie kształcenia zawodowego poprzez aktywizację i wspieranie młodzieży w wyborze kierunków dalszej edukacji.
30 kwietnia bieżącego roku w Bydgoszczy podczas gali podsumowującej wojewódzki etap konkursu Szkoła zawodowa – mój wybór zostały wręczone nagrody. W gronie laureatów znalazła się Karolina Klawińska, uczennica II klasy Technikum Budownictwa przy ZSP im. M. Karłowskiej w Żninie, która zajęła II miejsce w kategorii praca plastyczna. Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski