Jak co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Karłowskiej w Żninie włączył się do akcji WOŚP. Akcja na terenie szkoły przebiegała w dniach od 8 do 9 stycznia, tym razem na słodko, mianowicie za symboliczną złotówkę można było zakupić drożdżówkę, a ten słodki przysmak wypiekany był przez uczniów pod czujnym okiem pani Moniki Zakrzewskiej w szkolnej pracowni gastronomicznej.

Wypiek drożdżówek ufundowały opiekunki samorządu uczniowskiego: pani Edyta Szóstak-Ławińska, Anna Szkutnicka i Beata Borowiak-Jaźwińska oraz ksiądz Szymon Ciesielski i ksiądz Mariusz Orlikowski.

Zebrana kwota 178,63 zł. została  przekazana organizatorom akcji WOŚP podczas finału.

 

DSC_7055mini DSC_7040mini

DSC_7042mini DSC_7046mini

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski