17 października 2014 odbyła się w naszej szkole uroczystość 10 rocznicy nadania ZSP imienia bł. Marii Karłowskiej.

Po mszy świętej w kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie przeszli do Żnińskiego Domu Kultury, aby tam uczestniczyć w akademii.

Młodzież przedstawiła bł. Marię Karłowską, skupiając się szczególnie na jej miłości do drugiego człowieka i pomocy udzielanej zagubionym i potrzebującym.

Przez 10 lat, w czasie, których bł. Maria Karłowska była patronką ZSP, młodzież i nauczyciele zainspirowani jej postawą również włączali się w różnorodne działania charytatywne.

Zostały one przedstawione w krótkim filmie wyświetlonym w trakcie uroczystości.

Program artystyczny jak klamrą spinały słowa: „ Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy”.

Na zakończenie dyrektor szkoły p. Leszek Kowalski przedstawił w skrócie osiągnięcia szkoły oraz przyjął gratulacje i życzenia od przybyłych gości.

Kolejnym punktem uroczystości był wspólny przemarsz do szkoły, prezentacja placówki oraz poczęstunek. Każdy z przybyłych otrzymał drobny słodki prezencik. Punktem kulminacyjnym było rozkrojenie specjalnie na tę okazję upieczonego tortu, wykonanego przez Jakuba Ratajczaka i Klaudię Rachwał z klasy IIa TŻiUG.

 

 

W uroczystej akademii wystąpili:

Anna Wesół

Marta Kobierska

Anna Lenczewska

Hubert Cieślak

Adrian Woźniak

Sylwia Furmaniak

Judyta Ulatowska

Dawid Twardysko

Paulina Kieruj

Młodzież została przygotowana przez panią pedagog Katarzynę Karolak.

 

 

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski