Są już znane wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Zdawalność w kraju wyniosła średnio 71% , a uwzględniając tylko technika  54%. Nasi technicy zdali  lepiej od tych średnich. W TI nie zdały tylko 3 osoby (zdawalność 87%), ale mają szansę w sierpniu, gdyż do poprawy mają jeden przedmiot. W klasach TM i TTŻ zdawalność jest powyżej średniej krajowej, a statystyka ta jeszcze się na pewno polepszy we wrześniu, bowiem kilkanaście osób zmierzy się głównie z matematyką po raz drugi w sierpniu. W ostatniej klasie LO, jaka opuszcza naszą szkołę, definitywnie nie zdała jedna osoba.

Wszystkim, którzy już mają „w ręku” świadectwo maturalne gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze Wasze  sukcesy naukowe i zawodowe. Tym, którzy jeszcze muszą trochę „powalczyć” życzymy wytrwałości w nauce.

 

Terminy poprawek maturalnych:

Matematyka: egzamin pisemny 26.08.2014r. godz. 9.00

Język polski: “ egzamin pisemny 26.08.2014r. godz. 9.00

Język angielski: €“ egzamin ustny 25.08.2014r. godz. 10.30

 

Nie wszyscy z nas mają beztroskie wakacje. Niektórzy muszą jeszcze się pouczyć i w sierpniu zdać egzaminy poprawkowe, aby uzyskać promocję do następnej klasy. Egzaminy te odbędą się 25, 26 i 27 sierpnia 2014r. od godz. 9.00. Szczegółowych informacji udzielą Wam panie z sekretariatu szkoły.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski