W dniu 16 czerwca 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spływie kajakowym, zorganizowanym przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. Start nastąpił o 9.00 z kąpieliska przy WOPR w Żninie. Trasa prowadziła przez najatrakcyjniejsze miejscowości Pałuk: Wenecję i Biskupin. Pierwszy odpoczynek miał miejsce w Ośrodku Agroturystycznym „Pod Żurawiem” w Skarbienicach. O godz. 11.45 grupa dopłynęła do Wenecji , gdzie udała się na spacer po urokliwej miejscowości. Uczestnicy spływu mogli zobaczyć średniowieczne machiny oblężnicze, które są nową atrakcją ruin zamku Diabła Weneckiego. Kolejnym celem była osada w Biskupinie , aby tam dotrzeć trzeba było przenieść kajaki przez kaskadę i przedzierać się przez trzciny. W drodze powrotnej kajakarze dopłynęli do Ośrodka Reko w Wenecji , gdzie był czas na kąpiel i plażowanie. Spływ zakończył się o godz.16 w Żninie.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, że mogli w tak ciekawy sposób spędzić dzień, korzystając z uroków pięknego dnia, płynąc szlakiem kajakowym i podziwiać region Pałuk.

 

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski