29 marca w naszej szkole odbyła się VII edycja Powiatowego Dyktanda Językowego. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 41 uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych powiatu żnińskiego. Swą obecnością zaszczycili nas  pp.wicestarosta Andrzej Hłond, burmistrz Robert Luchowski i dyr.szkoły języka angielskiego International House Bydgoszcz Grzegorz Chruszcz, który przywiózł nagrodę specjalną dla zwycięzcy. Teksty  przygotowali: p.prof.Aleksandra Norkowska z UKW (j.polski), Burmistrz Żnina Robert Luchowski, który odczytał dyktando(j.niemiecki) oraz  Connor Gambrill z International House Bydgoszcz, który podyktował wersję angielską. Po zmaganiach uczestnicy delektowali się przekąskami przygotowanymi przez uczniów TŻiUG, by nastepnie poznać zwycięzców, którzy otrzymali statuetki, słuchawki, a także pamiątkowe książki i gadżety.

Wyniki:

Język polski:

I miejsce: Dorota Kwiatkowska SP Gąsawa

II miejsce: Martyna Szczublewska NSP Gorzyce

III miejsce: Alicja Okońska NSP Gorzyce

Język angielski:

I miejsce: Marcin Byczyński SPnr5 Żnin

II miejsce: Winiecki Jędrzej SP nr 5 Żnin

III miejsce: Braciszewska Julia SP Barcin i Karolak Szymon SP nr 2 Żnin

Język niemiecki:

I miejsce: Chojnacki Szymon SP nr 2 Żnin

II miejsce: Kuśnierz Julia NSP Gorzyce

III miejsce: Ciesielska Amelia SP Barcin

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski