W poniedziałek 21 maja 2018r., po kilku miesiącach oczekiwań, młodzież naszej szkoły świętowała otwarcie boiska wielofunkcyjnego i siłowni zewnętrznej „Street Workout”, których powstanie finansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, LGD Pałuki Wspólna Sprawa i budżetu powiatu żnińskiego. W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości, m.in. przedstawiciele starostwa powiatowego i Rady Powiatu na czele ze starostą żnińskim panem Zbigniewem Jaszczukiem i przewodniczącą panią Józefą Błajet, burmistrz Żnina pan Robert Luchowski, prezes LGD Pałuki Wspólna Sprawa pan Ryszard Ulatowski, dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych. Wszystkich serdecznie witał i dziękował za wsparcie dyrektor naszej szkoły pan Leszek Kowalski. By zapewnić pomyślność i bezpieczne użytkowanie nowej bazy sportowej ks. proboszcz Sławomir Rydz poświęcił cały kompleks. W ramach uroczystości uczniowie ZSP zaprezentowali urządzenia siłowni zewnętrznej. Odbyły się także rozgrywki towarzyskie w piłkę ręczną między drużynami żnińskich szkół ponadgimnazjalnych, pomiar BMI oraz ciśnienia. Nie zabrakło, oczywiście, smacznego i zdrowego poczęstunku, przygotowanego przez naszych przyszłych specjalistów od dietetyki – młodzieży z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia.