W dniu 30 listopada w hali I LO w Żninie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły : I LO w Żninie, ZSE-H w Żninie, ZSP w Żninie, ZSN w Piechcinie.
Półfinały
I LO Żnin – ZSE-H Żnin 8 : 6
ZSP Żnin –ZSN Piechcin 8 : 4
W małym finale w meczu o 3 miejsce pomiędzy ZSN w Piechcinie a ZSE-H w Żninie wygrał zespół z Piechcina 6 do 4. Finał również był emocjonujący. Wielokrotne mistrzynie powiatu – I LO w Żninie przegrało jedną bramką z ZSP w Żninie 6 do 7.
Pomimo braku dostępu do wymiarowej hali sportowej do treningów , dziewczęta zagrały skutecznie i ambitnie ,sprawiając wielką niespodziankę poprzez zdobycie mistrzostwa powiatu.
Szkołę na zawodach reprezentowały:
Karolina Napierała, Eliza Sawicka, Angelika Kuźniarek, Daria Rymarkiewicz, Małgorzata Turek,Aneta Ciesielka, Marta Kobierska, Katarzyna Gościńska, Judyta Jamrug, Judyta Ulatowska,Agata Standzon, Mirka Krachel, Karolina Podwysocka.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski