IV KOLEJKA

Po miesięcznej przerwie na „boisko wybiegli” zawodnicy rywalizujący w rozgrywkach FIFA ZSP 2015/2016. Już w pierwszym spotkaniu doszło do niespodzianki, bo dotychczasowy lider Borussia Dortmund ( Krzysztof Tamborski II TM) tylko zremisował z Arsenalem ( Szefer Adrian II TM). Potknięcie lidera wykorzystała Chelsea ( Włodarczak Mateusz II A), która pewnie pokonała Sevilla FC (Pogorzały Szymon III TB) 3 : 0 i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Równie pewnie swoje mecze wygrały drużyny z Monachium, Paryża oraz z Manchesteru. Pierwsza (Makowski Michał II TM) rozprawiła się z Realem Madryt ( Braciszewski Paweł I TM) 3:1. PSG ( Iskra Damian III A) ograł Barcelonę ( Puzio Szymon II TB) 2:0, a Manchester United ( Stachowiak Mateusz II TB) „rozjechał” Tottenham Hotspur (Glib Kamil II TI) 4:0. Zdecydowanie meczem kolejki okazało się starcie Juventusu Turyn ( Burchardt Borys II TM) z AC Milanem ( Konieczka Dawid III TB). Po emocjonującym spotkaniu zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna Milanu strzelając trzy bramki, a tracąc dwie.

M.R

V KOLEJKA

Dnia 2 grudnia 2015 roku odbyły się mecze V kolejki FIFA ZSP 2015/2016. Dla wszystkich fanów Barcelony, Tottenhamu Hotspur oraz Bayernu Monachium nie mam dobrych wiadomości, ponieważ drużyny te nie brały udziału w meczach i każda z nich oddała 'za darmo’ 3 punkty swojemu rywalowi (tj. Atletico, Juventus, Sevilla FC). Dokładnych powodów nieobecności tych drużyn nie znamy, ale krążą plotki, że Pique i Messi znowu nie zapłacili podatków, Tottenham miał problemy z autokarem, a zawodnicy Bayernu dzień wcześniej świętowali pierwszą od zarania dziejów asystę Robbena i nie byli w stanie przyjechać na mecz.
W Pierwszym meczu kolejki zmierzyła się Borussia Dortmund (Tamborski Krzysztof II TM) z AC Milanem (Konieczka Dawid III TB) i po 90 minutach meczu to drużyna z Dortmundu uniosła ręce w geście triumfu zwyciężając 1:0. Takim samym wynikiem zakończyły się dwa późniejsze mecze pomiędzy SSC Napoli (Imbiorowski Paweł III E) a Liverpoolem (Wiśniewski Dawid II A) oraz Manchesterem City (Wikieł Kacper II TB) i Arsenalem (Szefer Adrian II TM), Drużyny z Manchesteru oraz Neapolu świętowały zwycięstwo i w sumie gdyby nie to, że radość zawodników była tak głośna to nikt by tego nie zauważył, ponieważ mecze te były tak niesamowicie emocjonujące, że kibice usnęli na trybunach. Zwycięstwo zanotowała również drużyna Manchesteru United (Stachowiak Mateusz II TB), która wygrała z Realem Madryt (Braciszewski Paweł I TM) 2:1, strzelając zwycięskiego gola na kilka minut przed końcem meczu. Całą kolejkę uratował mecz Chelsea FC (Włodarczak Mateusz II A) która zmierzyła się z PSG (Iskra Damian III A) i wygrała 4:1. Wynik ten doskonale utwierdza nas w przekonaniu, że w meczu liczy się skuteczność a nie posiadanie piłki i stworzone sytuacje, ponieważ to PSG przeważała w tym meczu jeśli chodzi o statystyki.