W czwartek 12 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie odbył się mecz charytatywny nauczyciele kontra uczniowie. Pieniądze zbierano dla Dawida Szczepańskiego, który choruje na astmę, potrzebuje stałej opieki medycznej i dzielnie walczy z chorobą. Jest pogodną osobą, za wszelką cenę stara się żyć normalnie. Dzięki życzliwości uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać kwotę 200 zł. Mamy świadomość, że to jest kropla w morzu potrzeb. Nasza młodzież kolejny raz udowodniła, że nie jest obojętna na los drugiego człowieka.
Mecz w piłkę siatkową dla Dawida skończył się wynikiem 2:1 dla uczniów, oczywiście ogromna radość młodzieży, że tym razem pokonali nauczycieli. Jednak wiadomo, że najistotniejsza była pomoc Dawidowi.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski