Ruszyły zajęcia „Pierwsze kroki z Arduino” w ramach projektu „Arduino – TY też potrafisz”. Nie wszyscy chętni mogli zostać zakwalifikowani, zadecydowała kolejność zgłoszeń. Ale i tak, dzięki pozyskaniu sponsora, uczestniczyć w nich może 12, a nie jak początkowo zakładano 10, osób. Pierwsze 4-godzinne spotkanie odbyło się 18.04.2015r. Poświęcone było wprowadzeniu do podstaw elektroniki i podstawowym funkcją na platformie Arduino. Młodym „elektronikom” udało się napisać pierwsze programy, dzięki którym zrobili sobie na swoich płytkach „małą dyskotekę”, a mówiąc bardziej fachowo „sterowali zapalaniem się kilku kolorowych diod”. Jak widać na zdjęciach, sprawiło im to dużą frajdę. Następne spotkanie planowane jest pod koniec kwietnia.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski