7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, w tym roku pod hasłem „Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole stoisko informacyjne o zdrowej żywności, dzięki czemu uczniowie mogli poznać bliżej zasady bezpiecznego spożycia surowych warzyw i owoców, a także tzw. zasadę pięciu kroków do bezpiecznej żywności.

Ponadto przypomnieliśmy młodzieży jak należy dbać o zdrowie. Zdrowy styl życia: racjonalne odżywianie, aktywność fizyczna, to podstawa zdrowia o czym uczniowie mogli się dowiedzieć z prezentacji multimedialnej.

Dodatkowo młodzież naszej szkoły mogła skosztować zdrowych sałatek, które przygotowali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani L. Paprot i Pani M. Zakrzewskiej.

Aby rozpropagować profilaktykę zdrowia wśród mieszkańców Żnina i okolic, przy współpracy Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Żninie oraz Urzędu Miejskiego w Żninie, 10 kwietnia zorganizowaliśmy stoisko informacyjne również na targu w Żninie. Informowaliśmy społeczność lokalną o bezpiecznej żywności, o zasadach zdrowego stylu życia, była również możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego, a także poziomu cukru we krwi wykonanego przez przedstawicieli służby zdrowia.

Organizatorem akcji była Pani Beata Nowak.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski