27 marca 2015 roku w sali naszej szkoły odbył się 4. turniej koszykówki „Nocne Granie na Mechanie” o puchar Radnej Rady Powiatu w Żninie p. Edyty Szóstak Ławińskiej. W szranki stanęło 9 zespołów – z Janowca Wlkp, Piechcina, Bydgoszczy, Nakła, Żnina. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Za zwycięstwo ekipa otrzymywała 2 pkt. za przegraną 0 pkt. Ekipa, która uzbierała największą ilość punktów wygrywała turniej. Poszczególne mecze trwały 7 minut lub do momentu aż któraś z drużyn zdobyła 11 pkt.

Pierwszy raz do turnieju zgłosiła się drużyna złożona z samych dziewcząt. W większości były to uczennice naszej szkoły. Puchary ufundowała Radna Rady Powiatu w Żninie p. Edyta Szóstak Ławińska.
Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest nauczyciel wychowania fizycznego z ZSP Żnin Paweł Kwaśniewski.