Jak co roku uczniowie klas maturalnych włączyli się w Archidiecezjalną Pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę. Dnia 9 marca 2015 roku w poniedziałek 23 uczniów z naszej szkoły pielgrzymowało do tronu Matki Boskiej Częstochowskiej, by prosić o światło Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości i decyzji dalszej drogi życia. Uczestniczyliśmy w konferencji wygłoszonej przez ks. Piotra Pawlukiewicza dotykającej problemów dzisiejszej młodzieży. Następnie wzięliśmy udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski i w kaplicy Cudownego Obrazu Czarnej Madonny zawierzyliśmy siebie – maturzystów Jej opiece. Wzięliśmy także udział w Drodze Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach. Pielgrzymkę zorganizowali i brali z nami udział nasi księża prefekci: ks. Mariusz Orlikowski i ks. Szymon Ciesielski. 

 

pielgrzymka

 

 

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski