W dniu 1 czerwca 2016 r. na boiskach MOS w Żninie rozegrano Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Plażowej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 9 par reprezentujących klasy: II TM, III a ZSZ, II TI, III d ZSZ, II TB, III TI. Grano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze pary z grupy zagrały ze sobą w półfinałach. Mistrzostwo z przed roku obronili Dawid NitkaPatryk Czajka z II TM pokonując w finale
2 :0 parę
Dariusz Ciepły / Patryk Wojtasiak z klasy III d ZSZ. Trzecie miejsce wywalczyli Kamil BursztaJakub Rochowiak z klasy III a ZSZ, pokonując 2: 1 parę Kamil Kłysz/ Hubert Goździk z klasy II TM.
Zawody przeprowadzono w ramach grantu oświatowego pt.” Rekreacja dla każdego :
piłka siatkowa plażowa, rowery, kajaki”, dzięki czemu zawodnicy mogli posilić się drożdżówkami i skorzystać z napojów w trakcie zawodów a zwycięska para otrzymała piłkę siatkową.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski