1 kwietnia już po raz czwarty odbyło się Powiatowe Dyktando Językowe. Uczestnicy mogli sprawdzić się ze znajomości ortografii z języków polskiego, niemieckiego i angielskiego. W dyktandzie wzięło udział ponad 50 osób. Do grona laureatów zaliczamy, w kategorii j. polski Sylwię Brzykcy (ILO) i Bartka Lusiaka (GP nr 1 Żnin),z j. angielskiego zwycięzcami zostali Łyszkiewicz Aleksandra (I LO) i Jędrzej Gwizdała (GP nr 1 Barcin), najlepsi z j. niemieckiego to Krzysztof Jaworski (I LO) i Marcin Grajek (PG nr 1). Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa za rok.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski