26 października w ZSP odbył się uroczysty apel poświęcony Patronce szkoły bł. Marii Karłowskiej. W uroczystości wzięły udział klasy pierwsze. Akademię prowadzili Kamila Mrowińska i Robert Łakomy z klasy trzeciej Technikum Budownictwa. Swoim śpiewem uroczystość uświetniły Paulina Kieruj z klasy trzeciej Technikum Informatycznego i Judyta Ulatowska z klasy trzeciej TTŻ.
Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zobaczyć krótki film poświęcony historii nadania Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych imienia bł. Marii Karłowskiej oraz zapoznać się z różnorodnymi działaniami charytatywnymi realizowanymi w naszej szkole w ciągu ostatnich kilku lat. Młodzież przygotowała pedagog Katarzyna Karolak.
Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o Patronce, który jest już tradycją naszej szkoły. Pani Beata Maciejewska, która wraz z p. Agnieszką Mielcarzewicz od lat organizują ten konkurs, ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody zwycięzcom.
Największą wiedzą wykazał się uczeń klasy pierwszej TI Szymon Koziełek.