W czwartek 26 marca br. w naszej szkole przeprowadzony został pokaz inaugurujący realizację projektu „Arduino – Ty też potrafisz” stowarzyszenia „Browarowa – Większy Format”. Spotkanie było okazją do zapoznania się z ciekawymi przykładami zastosowania systemów sterujących, takich jak robot kroczący, tricopter, układ automatyki domowej, sortownica kolorów. Uczestnicy zostali również wprowadzeni w tematykę warsztatów „Pierwsze kroki z Arduino”, do których rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski