W dniu 28 maja odbył się pierwszy turniej w tenisie ziemnym szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji uczestniczyły 4 szkoły z powiatu żnińskiego. Były to : Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim, Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, I Liceum Ogólnokształcące w Żninie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie.
Turniej odbywał się równocześnie w dwóch miejscach. Dziewczęta rywalizowały
na Orliku Szkoły Podstawowej nr 2 a chłopcy na korcie ziemnym Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie. Wśród dziewcząt dominowały Joanna Napierała i Katarzyna Walerowicz z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim. Wywalczyły one dwa czołowe miejsca. Turniej rozgrywany był systemem do dwóch przegranych spotkań.
Rywalizację chłopców wygrał Szymon Goc a drugie miejsce zajął jego brat Łukasz z I LO w Żninie.

Klasyfikacja chłopcy :
1. Szymon Goc I LO Żnin
2. Łukasz Goc I LO Żnin
3. Patryk Sucharski ZSP Żnin

Klasyfikacja dziewczęta:
1. Joanna Napierała ZSN Janowiec Wlkp.
2. Katarzyna Walerowicz ZSN Janowiec Wlkp.
3. Joanna Olszanowska ZSP Żnin

Sprzęt tenisowy dla zwycięzców ufundował Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk.
Turniej przygotowali i poprowadzili : Jarosław Gmerek i Dariusz Berdysz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie.

 

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski