21 maja 2014 roku odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Olbrzymi sukces odnieśli uczniowie Naszej Szkoły. Największą wiedzą wykazał się Mariusz Sucharski z klasy III technikum informatycznego, który zdecydowanie pokonał pozostałych uczestników, reprezentujących szkoły powiatu żnińskiego. Bardzo wysokie miejsce uzyskał inny uczeń szkoły na Browarowej –  Radosław Kończal (również III TI) , który uplasował się na najniższym stopniu podium. Drużynowo ZSP w Żninie był zdecydowanie poza zasięgiem innych szkół powiatu. Uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a zwycięzca wyjedzie na wycieczkę do Brukseli. Opiekunem dwójki uczniów był Marek Rospenda.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski