W dniu 8 kwietnia 2014 r.  rozegrano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie II Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie.  W zawodach uczestniczyli uczniowie reprezentujący szkoły:  ZSP Gąsawa,  ZSE-H  Żnin, I LO Żnin i ZSP Żnin. Zawody rozgrywane były w systemie do dwóch przegranych. W kategorii chłopców sukces z przed roku powtórzyli reprezentanci ZSP w Żninie, zdobywając pierwsze i drugie miejsce. Wśród dziewcząt najlepszą drużyną było I LO w Żninie, którego zawodniczki wywalczyły pierwsze i trzecie miejsce.

 

Dziewczęta:

 

I miejsce:  Kamila Kawczyńska – I LO Żnin
II miejsce: Katarzyna Tomaszewska –  ZSE-H Żnin
III miejsce: Katarzyna Kanarkowska – I LO Żnin
IV miejsce: Agnieszka Żalińska – ZSE-H Żnin
V miejsce: Katarzyna Gościńska – ZSP Żnin
VI miejsce: Milena Kowalska – ZSP Gąsawa

 

Chłopcy:

 

I miejsce:  Krystian Bukała – ZSP Żnin
II miejsce: Kacper Adamczewski – ZSP Żnin
III miejsce: Jarosław Wolski – ZSE-H Żnin
IV miejsce: Jakub Walczewski – ZSP Gąsawa
V miejsce: Robert Michalak – ZSP Gąsawa
VI miejsce: Filip Muślewski – I LO Żnin

 

Zawody podsumowali  i wręczyli  puchary:  kierownik wydziału oświaty Jędrzej Małecki   i dyr. szkoły Leszek Kowalski. Nad całością czuwali nauczyciele  z ZSP w Żninie: Tomasz Wysoki i Radosław Swigon.

Od 12.03 do odwołania zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Młodzież do szkoły nie przychodzi. Dotyczy to również praktyk zawodowych klas technikum, zajęć z projektów unijnych. Młodociani pracownicy z klas BS I St. nie uczęszczają do szkoły, ale w dni praktyk zawodowych chodzą do pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Osoby uczestniczące w kursie sprzedawcy mają zawieszone zajęcia od 16 - 25.03.2020.
Zachęcam młodzież do wykorzystania czasu na nadrobienie zaległości w nauce na zasadzie samokształcenia i e-learningu w porozumieniu z nauczycielami! Przypominam o zachowaniu rozsądku i podstawowych zasad higieny.
Dokładne informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Z poważaniem;
dyr. szkoły Leszek Kowalski